W dniach 12-15 czerwca 2013r. dwoje nauczycieli p. Beata Łada i p. Iwona Kwiatkowska uczestniczyły w wizycie studyjnej w Newcastle w Anglii. Wizyta studyjna była podsumowaniem projektu „Kompetencje ekonomiczne, społeczne i obywatelskie” organizowane przez Fundację Dzieci i Młodzieży w Warszawie. W projekcie uczestniczyły dwie grupy uczniowskie z klas 3F i 3B. Finałem przedsięwzięcia była podróż po wyniki pracy. Uczniowie po zrealizowaniu dziesięciu scenariuszy lekcji przeprowadzili wywiady z pracodawcami na lokalnym rynku pracy. Zakończeniem fazy testowania odbyło się w dwóch szkołach angielskich Sunderland College i South Tyneside College. Zaprezentowano kierunki kształcenia w tych szkołach ( budowlany, mechaniczny, fryzjerski, gastronomiczny, mechanik okrętowy i samochodowy). Omówiono system rekrutacji, sposób finansowania, oczekiwania rynku pracy oraz pozyskiwanie na doposażenie pracowni i sam wygląd pracowni. Wizyta ta, była niezwykłym wydarzeniem i wymianą doświadczeń oraz przyswojeniem nowych informacji.