28 maja młodzież z klas 3DH, 3R, 1R spotkała się z p. Ernestem Jóźwikiem – podróżnikiem z zamiłowania. Jako także motocyklista, alpinista, miłośnik rajdów i fotografii zachęcał młodych ludzi do aktywności i realizowania marzeń. Okazało się, że ma za sobą wiele wypraw, między innymi do Syrii, Jordanii, Libanu, Maroko, Turcji, Norwegii, Korsyki, na Bałkany i Ukrainę. Zdobył też dziesięć czterotysięczników, w tym Mont Blanc.
     Zaciekawił wszystkich swoją ostatnią wyprawą do Afryki – Wagadugu 2012. W ubiegłym roku
w ciągu 53 dni podróżnik przemierzył na motocyklu blisko 21 tys. km. Odwiedził m.in. Maroko, Saharę Zachodnią, Mauretanię, Mali oraz stolicę Burkina Faso - Wagadugu. Poznawał codzienne życie, obyczaje, kulturę tamtejszych mieszkańców. Jak wspominał, zaskoczyła go ogromna gościnność i otwartość ludzi, mimo prostoty, a nawet ubóstwa ich życia.
     Młodzież mogła dowiedzieć się jak wygląda życie dziecka czy nastolatka w Afryce. Ile trudu trzeba ponieść by przygotować posiłek, pozyskać czystą wodę, skorzystać z opieki medycznej. Uczniowie byli pod wrażeniem charakterystycznych krajobrazów afrykańskich. Mogli dostrzec kontrasty życia w krajach afrykańskich i europejskich. Przygotowaną przez podróżnika prezentację uatrakcyjniała też afrykańska muzyka. Na koniec,  najodważniejsi przedstawiali swoje wrażenia udzielając wywiadu w Radiu
      OKO, które jest sponsorem medialnym wypraw p. Ernesta Jóźwika.
Spotkanie zorganizował Szkolny Klub Przedsiębiorczych z opiekunami – D. Kuleszą i B. Gocłowską.