24 kwietnia odbyło się spotkanie młodzieży z przedstawicielkami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Ostrołęce. Spotkanie dotyczyło projektu” Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT (Tobacco Free Cities). Projekt ma charakter ogólnopolski.

Ma za zadanie:

1.      Ochronę zdrowia mieszkańców Polski przed szkodliwym działaniem dymu tytoniowego poprzez zapoznanie społeczeństwa ze szkodliwymi skutkami zdrowotnymi dymu tytoniowego dla czynnych i biernych palaczy.

2.      Poprawę egzekwowania i wzrost przestrzegania postanowień ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Przeprowadzana jest w związku z tym kampania społeczna, której głównym celem jest rozpowszechnianie informacji o regulacjach prawnych, dotyczących miejsc wolnych od dymu tytoniowego oraz edukacja w zakresie skutków zdrowotnych używania tytoniu, w tym narażeniu na środowiskowy dym tytoniowy.

GALERIA PLAKATÓW