W dniu 25.04.2013 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia  Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość miała na celu przybliżenie młodzieży wartości, bez których Polak nie może budować swojej przyszłości. Dzieło Sejmu Wielkiego pozostało na zawsze symbolem odrodzenia ostatniej próby mądrości Polaków. Montaż słowno – muzyczny przypomniał młodym ludziom karty historii, by czerpali z nich siłę i mądrość, wartości, które pozwoliły narodowi przetrwać.

Akademię przygotowali uczniowie z następujących klas: 1I, 2WE, 2F, 3F, 4F, 1M, 2M, 3DH, 4M pod kierunkiem nauczycieli: Pani Joanny Klikczyńskiej, Pani Edyty Sikory, Pani Joanny Górskiej,  Pani Wiesławy Gałki, Pani Doroty Kuleszy, Pana  Jerzego Dąbrowskiego oraz Pana Dariusza Niedźwiedziuka.

Uroczystość uświęcił polonez w wykonaniu młodzieży z klasy IV F i IV M.