25 kwietnia uczniowie ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczych wraz z opiekunami przy dużym zaangażowaniu klasy 1R przygotowali ciekawą wystawę przypominającą obowiązki każdego podatnika. Inspiracją wystawy było znane powiedzenie:  „Na tym  świecie pewne są tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki”, którego autorem jest Benjamin Franklin.

Podatki na poważnie i z humorem w postaci prac plastycznych zaprezentowali uczniowie z klas:     1R, 2RW, 3DH. Oglądający między innymi mogli dowiedzieć się, że „Dzień Wolności Podatkowej” oznacza dzień, od którego przeciętny pracujący obywatel teoretycznie przestaje płacić podatki państwu, a zaczyna pracować na siebie. W Polsce jest on obliczany od 1994r. przez Centrum im. Adama Smitha. W 2012r. dzień ten przypadał dopiero na 21 czerwca, a przykładowo w Stanach Zjednoczonych na 17 kwietnia. Wystawa przypomniała podstawowe rodzaje podatków, formularze podatkowe PIT, czy datę 30 kwietnia, do której należy złożyć zeznanie podatkowe o wysokości dochodu osiągniętego w roku poprzednim.

Polscy przedsiębiorcy płacą średnio 29 różnego rodzaju podatków. W rankingu przyjazności systemów podatkowych przeprowadzanym rokrocznie przez Bank Światowy, Polska znalazła się w 2011r. na dalekim, bo 121 miejscu ( na 183 państwa).