17 kwietnia klasa 2RW spędziła jeden dzień na stażu u wybranego przedsiębiorcy. Uczniowie ZSZ nr 2 w Ostrołęce już po raz ósmy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Dzień Przedsiębiorczości”, organizowanej przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Podobnie jak młodzież z klasy 2RW, uczniowie z 700 szkół z całej Polski odwiedzili różnych pracodawców.

Zgodnie z założeniami tego przedsięwzięcia, każdy z 17 naszych uczniów miał możliwość spotkać się  z przedstawicielem wybranego zawodu i towarzyszyć mu w wykonywaniu codziennych obowiązków. Kierując się swoimi zainteresowaniami  młodzież poznawała specyfikę pracy między innymi w zawodzie: lekarza i technika weterynarii, reportera radiowego, specjalisty ds. reklamy, pracownika biurowego, sprzedawcy.  Udział w akcji młodych ludzi pozwala na zweryfikowanie wyobrażeń młodzieży o pracy w danym zawodzie, daje szanse na podjęcie trafnych decyzji dotyczących przyszłości zawodowej.
      Uczniowie klasy 2RW wraz z P. Dorotą Kuleszą dziękują właścicielom lokalnych firm i instytucjom za życzliwość i otwartość na realizację  tego przedsięwzięcia.