W dniu 15.04.2013r. w naszej szkole odbył się wykład akademicki prowadzony przez jednego z najlepszych wykładowców Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego pana doktora Przemysława Olbratowskiego. Prowadzący poruszył  współczesne problemy energetyki  jądrowej wykorzystując  prezentację multimedialną.  Wykład ten miał na celu zainteresowanie młodzieży dziedziną nauk ścisłych chemią i fizyką poprzez przedstawienie trudnego zagadnienia w sposób zrozumiały, jednocześnie  stanowiący doskonałe uzupełnienie lekcji szkolnych.

Zajęcia składały się z dwóch części: pierwszą część stanowił wykład bogato ilustrowany pokazami, druga część była merytoryczno -dyskusyjna ,w której prowadzący   udzielał szeregu odpowiedzi na zaskakujące pytania postawione przez  uczniów naszej szkoły.
    W ten sposób rozpoczęliśmy realizację szkolnego projektu: Chemia z fizyką - nauki ścisłe dla dociekliwych uczniów.