Dnia 16 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 odbył się II Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Ostrołęki.
      Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży geografią, historią, kulturą krajów niemieckojęzycznych, jak również promocja naszej szkoły.

Do konkursu zgłosiło się 5 szkół z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego:
-    Gimnazjum Nr 1 z Ostrołęki,
-    Gimnazjum Nr 2 z Ostrołęki,
-    Gimnazjum Nr 4 z Ostrołęki,
-    Gimnazjum Nr 5  z Ostrołęki,
-    Publiczne Gimnazjum z Kadzidła,

Konkurs przebiegał  w dwóch etapach. W etapie pisemnym uczniowie mieli do rozwiązania test wiedzy. W etapie ustnym odpowiadali na serię 13 pytań. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a rywalizacja między uczniami przebiegała w przyjaznej atmosferze. W przerwie między etapem pisemnym a ustnym młodzież uczestniczyła w lekcji wychowania patriotycznego przygotowanej przez panią Wiesławę Gałka w Izbie Tradycji.

Końcowe wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Natalia Poremba z Gimnazjum Nr 2 w Ostrołęce
II miejsce – Ewelina Żebrowska z Gimnazjum Nr 1 w Ostrołęce
III miejsce – Michalina Wargacka z Gimnazjum Nr 4 w Ostrołęce
IV miejsce – Paulina Prusaczyk z Publicznego Gimnazjum w Kadzidle
V miejsce – Jan Jokiel z Gimnazjum Nr 5 w Ostrołęce

Młodzież otrzymała cenne nagrody, które wręczył dyrektor Grzegorz Żebrowski.

tekst: A. Kwiatkowska