Pielgrzymka maturzystów

19 X 2012 roku uczniowie ZSZ Nr 2 w Ostrołęce zgodnie z wieloletnią tradycją uczestniczyli w Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. W tym roku szkolnym przebiegała ona pod hasłem: „Podejmij piękną walkę o wiarę”.
   Na uwagę zasługuje duże zaangażowanie młodzieży z naszej szkoły w realizację programu pielgrzymki. Katechezę o rozeznaniu powołania, modlitwę Drogi Krzyżowej na Wałach i Eucharystię uświetniła oprawa muzyczna przygotowana przez uczennice: Sylwię Szabłowską, Żanetę Prusaczyk, Izabelę Szymborską, Małgorzatę Lipkę, Natalię Jankowską, Martynę Prusaczyk, Angelikę Śniadałę (kl. 4F), Natalię Osowiecką, Agatę Samsel (kl. 2F). Gościnnie wystąpiły również Justyna Nerwińska (III LO) i Magdalena Głażewska.
   Duże przeżycie dla dziewczynek stanowiło spotkanie z Biskupem Diecezji Łomżyńskiej Januszem Stepnowskim. Sylwia Szabłowska udzieliła interesującego wywiadu dla Radia Nadzieja. Opiekunem uczennic była p. Bożena Jeruzalska.