16 kwietnia 2012 roku uczniowie klas: 1B, 1s, 2We, 3M, 4O mieli okazję uczestniczyć w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W związku z tym przybyli do naszej szkoły goście: pani Małgorzata Mierzejewska – miejski koordynator programu oraz pan Dariusz Maciak – Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki, którzy czytali młodzieży fragmenty książek. Poprzez zachęcenie do czytania wskazywali oni korzyści płynące z kontaktu z książką. Mówili o konieczności praktykowania wartości moralnych: szacunku, uczciwości, odpowiedzialności, mądrości. Zwrócili również uwagę na potrzebę bezwarunkowej miłości – pełne miłości nauczanie właściwych zachowań i wyznaczanie granic. Okazuje się, że książka ma moc przemawiania do każdego i pomaga dostrzec potrzeby, możliwości innych.
tekst: G. Żebrowski