4 marca zespół „Mam haka na raka” przeprowadził zajęcia w klasach II (technikum usług fryzjerskich i technikum informatycznego).
Zajęcia rozpoczął nauczyciel, który powitał wszystkich uczniów i gości. Przestawił osoby odpowiedzialne za realizację programu „Mam haka na raka” oraz podał cel spotkania. Następnie zajęcia prowadzili uczniowie. Prezentacja zakończyła się quizem. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania. Nauczyciel podsumował temat omawiany na zajęciach. Podkreślił, jak ważna jest profilaktyka i rozmowa o problemach zdrowotnych z najbliższymi. Podziękował prowadzącym.
Każdy uczeń otrzymał specjalnie przygotowaną teczkę z logo programu, w której znalazły się informacje dotyczące nowotworów: prostaty, jądra, płuc, jelita grubego, nerki, pęcherza moczowego, piersi, szyjki macicy, chłoniaków, ulotka „Lepiej zapobiegać niż leczyć” oraz wydruk prezentacji. Do teczek został dołączony długopis aby słuchacze mogli w materiach edukacyjnych notować wiadomości wysłuchane podczas spotkania.
Lekcje zakończyły się wręczeniem certyfikatów uczestnictwa w programie „Mam haka na raka”. Młodzież była zainteresowana tematem. Mamy nadzieje, że choć kilka osób decyduje się na wykonanie badań profilaktycznych, może przekona też do nich najbliższych.