Projekt i-Career to kurs on-line dla szkół zawodowych, dzięki któremu uczniowie rozwiną swoje kompetencje miękkie i lepiej odnajdą się na rynku pracy. Dla uczniów będzie to forma kursu dostępnego na wybranej platformie internetowej, zawierającego opracowania, ćwiczenia, dobre praktyki i inne materiały rozwijające umiejętności miękkie. Dla nauczycieli to pomoc dydaktyczna w formie podręcznika – metodologii do prowadzenia kursu.

Kurs on-line i-Career zaprezentowany został na konferencji końcowej, która odbyła się w 13 czerwca w Bradze. Głównym celem była promocja i upowszechnianie finalnego rezultatu projektu. Konferencję poprzedziło spotkanie ewaluacyjne partnerów projektu, tj.

1. KLS sp. z o.o.(Polska, koordynator projektu).
  2. Centrum Rozwoju Kwalifikacji Miękkich – EduPlus (Portugalia).
  3. Promimpresa (Włochy).
  4. Europejskie Centrum ds. Jakości – ECQ (Bułgaria).
  5. EDITC LTD (Cypr).
  6. Miasto Ostrołęka, jako organ współpracujący ze szkołami zawodowymi, oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce.

Projekt i-Career finansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+.