7 marca 2024 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce odbyła się I edycja konkursu z języka niemieckiego “Memory Meister”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, którzy rozpoczęli już swoją przygodę z językiem niemieckim i chcieli pogłębić oraz sprawdzić swoją wiedzę stając w szranki z rówieśnikami z innych szkół.

Konkurs zrealizowany był we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego w Łomży.

Do konkursu zgłosiły się szkoły z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego oraz powiatów łomżyńskiego, kolneńskiego, zambrowskiego i ostrowskiego, Łomży i Kolna:

• Szkoła Podstawowa Nr 10 w Ostrołęce,
  • Szkoła Podstawowa w Małym Płocku,
  • Szkoła Podstawowa w Chludniach,
  • Szkoła Podstawowa w Rogienicach Wielkich,
  • Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży,
  • Szkoła Podstawowa w Łysych,
  • Szkoła Podstawowa w Miastkowie,
  • Szkoła Podstawowa w Zbójnej,
  • Szkoła podstawowa Nr 1 w Kolnie,
  • Szkoła Podstawowa w Starym Lubotyniu,
  • Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Ostrołęce.

Konkurs miał formę testu, na którego rozwiązanie uczniowie mieli 60 minut. Test opierał się na słownictwie podzielonym na kategorie tematyczne. Materiał został udostępniony uczniom dwa miesiące przed terminem konkursu.

Poziom wiedzy uczestników okazał się bardzo wysoki i wyrównany.

Komisja w składzie nauczycielek języka niemieckiego wyłoniła zwycięzców:

miejsce I ex aequo zajęli:

• Julia Czarnecka - Szkoła Podstawowa Nr 10 w Ostrołęce
  • Antonina Szczubełek - Szkoła Podstawowa Nr 10 w Ostrołęce
  • Julia Parda - Żuromska - Szkoła Podstawowa w Łysych

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki i dyplomy, które wręczyła dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce Alina Bałdyga.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Zespół nauczycieli języka niemieckiego