„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to porażka. Kto chce, ten może, kto chce, ten zwycięża, byle chcenie nie było kaprysem lub bez mocy.”

Józef Piłsudski

22 listopada bieżącego roku szkolnego  w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Niepodległa”. Jego celem była popularyzacja literatury patriotycznej, kształtowanie postaw i charakterów poprzez mówienie o ważnych sprawach ówczesnego pokolenia, środowiska, kraju oraz rozbudzanie wrażliwości na kulturę żywego słowa.

Organizatorkami przedsięwzięcia były Panie: Joanna Klikczyńska, Edyta Sikora, Anna Kaczmarczyk oraz Elwira Prot.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas technicznych w ZSZ nr 2 w Ostrołęce. Każdy z uczestników zaprezentował wybrany przez siebie wiersz o tematyce patriotycznej.

Wysoki poziom uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Pani Joanna Klikczyńska, Pani Edyta Sikora oraz Pani Anna Kaczmarczyk.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać:

I miejsce – Natalii Ciecierskiej z klasy IV gWR,

II miejsce – Zuzannie Bonisławskiej  z klasy 1 We,

III miejsca – Julii Patrycji Pieńkowskiej z klasy 1 We oraz Rafałowi Krawczykowi
z klasy IV pSw.

Zwycięzcom gratulujemy , a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za pełną wzruszeń podróż po kartach historii.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji.