Dnia 19 października 2016r.w ZSZ nr 2 w Ostrołęce odbyły się warsztaty pod hasłem „ Bądź autorem swojej kariery”. Spotkanie to było zorganizowane w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery koordynowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.
     Głównym celem organizacji warsztatów było dotarcie do świadomości młodych osób z przesłaniem: „twoje życie zależy od ciebie”. Spotkanie poświęcone było wspieraniu i zachęcaniu uczniów do samodzielnego podejmowania decyzji, w oparciu o indywidualne cele, okoliczności i warunki oraz uświadomieniu młodym ludziom ich roli w procesie kreowania własnej kariery edukacyjno– zawodowej.
     Warsztaty zorganizowane zostały z udziałem doradców zawodowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy Filia w Ostrołęce –p. Jolanty Bałdygi, p. Magdaleny Prot oraz doradców zawodowych Mobilnego Centrum Informacji OHP w Ostrołęce –p. Agnieszki Fąk- Mróz, p. Anety Glinki oraz p. Waldemara Borowskiego.
     Koordynatorem działań na terenie szkoły w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery był doradca zawodowy p. Paulina Biedrzycka
     W warsztatach brały udział klasy z ZSZ Nr2 w Ostrołęce, kształcące w zawodzie: technik pojazdów samochodowych o profilu wojskowym( klasa III), technik weterynarii (klasa I, II)oraz technik organizacji reklamy (klasa I). Gości powitała uczennica klasy II kształcącej w zawodzie technik weterynarii Natalia Walendziewska.