W dniu 4.06.2024 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce odbyła się akcja profilaktyczna "Wakacyjne koła ratunkowe”, której celem było upowszechnienie wśród młodzieży zasad bezpiecznego i właściwego zachowania się podczas wypoczynku letniego.

W ramach tej akcji odbyły się spotkania profilaktyczne dotyczące zagrożeń, jakie mogą pojawić się w trakcie beztroskiego spędzania wolnego czasu i sposobów właściwego reagowania. Młodzież zapoznała się z zasadami właściwego  zachowania się nad wodą oraz mogli obserwować udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonej przez Prezesa Zarządu WOPR-OS Pana Dariusza Małkowskiego oraz Pana Adama Kurpiewskiego zastępcę WOPR-OS. Następnie Pani st. sierż. Agnieszka Kwiatkowska z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce poruszyła temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz powiedziała jak reagować na sytuację zagrażające życiu i zdrowiu. Podsumowując spotkanie, Pani Ewa Mitra- psycholog szkolny zwróciła uwagę na sytuację kryzysu emocjonalnego i wskazała na instytucję wspierające młodzież podczas wakacji.

Dla starszej młodzieży zostały przeprowadzone spotkania z Panem Dariuszem Mrozkiem doradcą EURES z Filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ostrołęce, który mówił na temat pracy za granicą oraz zagrożeniu handlem ludźmi. Na zakończenie spotkania został zorganizowany konkurs na temat EURES. Młodzież, która zdobyła najwięcej punktów została nagrodzona upominkami.

Akcję przygotowali pedagodzy szkolni: Monika Brzozowska, Renata Sawicka oraz doradca zawodowy Paulina Biedrzycka.

Wszystkim zaangażowanym w jej organizację serdecznie dziękujemy a młodzieży

korzystającej  z wakacyjnych przyjemności, życzymy by nie zapominali o bezpieczeństwie własnym i bliskich.