24 maja 2024 r. zakończył się obóz szkoleniowy dla uczniów klas wojskowych realizowany w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych ORZYSZ w Bemowie Piskim.

Obóz odbył się w dwóch turach:

- od 12 do 17 maja 2024 r. uczestniczyli kadeci klas pierwszych oddziałów przygotowania wojskowego w Technikum: technik elektronik, technik informatyk, technik pojazdów samochodowych. W obozie uczestniczyli także kadeci klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego OPW. W pierwszym terminie uczestniczyło 128 kadetów, pod opieką 7 nauczycieli.

- od 19 do 24 maja 2024 r. uczestniczyli kadeci oddziałów przygotowania wojskowego w Technikum: klasa 2 technik informatyk, klasy 2 i 3 technik pojazdów samochodowych. W obozie uczestniczyli także kadeci klasy 4 technik informatyk, którzy szkolenie wojskowe realizują w ramach innowacji pedagogicznej. W drugim terminie uczestniczyło 88 kadetów, pod opieką 4 nauczycieli.

Kadeci mieli możliwość doskonalenia wiedzy oraz umiejętności praktycznych z zakresu wojskowego rzemiosła obejmującego takie przedmioty jak: regulaminy i musztra, profilaktyka pożarowa i bhp, szkolenie strzeleckie, szkolenie inżynieryjno – saperskie, szkolenie medyczne, taktyka, terenoznawstwo, ochrona przed bronią masowego rażenia, ochrona środowiska, ochrona i obrona obiektów, szkolenie medyczne oraz elementy samoobrony.

Zajęcia prowadzone były przez instruktorów Ośrodka i stanowiły doskonałe uzupełnienie w ćwiczeniu współdziałania, pracy w grupie a także integracji społecznej. Młodzież mogła również poczuć namiastkę wojskowego życia oraz miała okazję do przebywania z żołnierzami wojsk NATO z: USA, Rumuni i Chorwacji.