16 maja 2017r. uczniowie klasy 2B: Klaudia Kowal , Julia Chojnowska oraz Piotr Rudnicki wraz z opiekunami p. Iwoną Kwiatkowską i p. Danielą Florczak brali udział w konkursie " Muruj z PREFBETEM", który odbył się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży. Współorganizatorem i sponsorem konkursu było Przedsiębiorstwo Budowlane "PREFBET" w Śniadowie.
W zmaganiach wzięli udział uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół budowlanych z: Augustowa, Białegostoku, Ełku, Bielska Podlaskiego i z Łomży. Celem konkursu było pokazanie umiejętności murowania bloczkami gazobetonowymi w technologii tradycyjnej. Konkurs został podzielony na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Etap pierwszy polegał na rozwiązaniu testu wiedzy, sprawdzającego umiejętności budowlane uczniów i znajomość produktu. Następnie, uczestnicy rywalizowali w praktycznej części konkursu. Poziom był bardzo wysoki. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez firmę PREFBET.
Takie działania umacniają współpracę ze szkołami oraz integrują uczniów kształcących się w zawodzie budowlanym . Promują także szkolnictwo zawodowe w regionie, a jednocześnie są okazją do zapoznania się i wymiany doświadczeń.