ppoz2Uczniowie klasy 1B uczestniczyli w szkoleniu OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA W BUDOWNICTWIE zorganizowanym przez Mazowiecką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa. Przyszli budowlańcy zostali zapoznani z procedurą od uzgodnienia dokumentacji projektowej do stanowiska Państwowej Straży Pożarnej. Młodzież poznała zakres czynności kontrolno-rozpoznawczych związanych z odbiorem budynków. Spełnienie powyższego jest warunkiem koniecznym dla rozpoczęcia eksploatacji nowego, przebudowanego lub wyremontowanego obiektu. Czynności kontrolno-rozpoznawcze w obiekcie przekazywanym do użytku obejmują zarówno sprawdzenie praktycznego wdrożenia zasad ochrony przeciwpożarowej określonych w instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, jak też sprawdzenie przygotowania obiektu do działań ratowniczych, w tym: - dróg pożarowych, - prawidłowości rozmieszczenia podręcznego sprzętu gaśniczego, jego dostępności i oznakowania miejsc jego lokalizacji, - kompletności wyposażenia i prawidłowości oznakowania hydrantów wewnętrznych, - oznakowania dróg ewakuacyjnych, - sprawności oświetlenia awaryjnego, - oznakowania miejsc składowania materiałów niebezpiecznych pożarowo. Po zakończeniu czynności kontrolno-rozpoznawczych przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP sporządza protokół dokumentujący ustalenia z kontroli. Ustalenia zawarte w protokole stanowią podstawę do zajęcia stanowiska przez Komendanta Powiatowego PSP odnośnie spełnienia wymagań ochrony przeciwpożarowej.