kask

Dnia 4 marca 2017 roku uczniowie klasy 3B Karolina Giers, Wojciech Kamieniecki i Przemysław Łada zmierzyli się z zagadnieniami z zakresu budownictwa. Tematy zostały przygotowane przez pracowników naukowych i wykładowców najlepszych polskich uczelni politechnicznych. Uczestnicy rozwiązywali zadania zgrupowane w dwóch częściach trwających każda po dwie godziny. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Tematyka Olimpiady wykracza poza treści podstaw programowych dla zawodów budowlanych, uwzględnia ona dziedziny kształcenia ogólnego takie jak matematyka, fizyka i chemia jako niezbędną podbudowę kształcenia zawodowego. Programowym założeniem OWiUB jest traktowanie wiedzy zawodowej jako zintegrowanej całości osadzonej na fundamentach wykształcenia ogólnego. W ocenie prac z uznaniem traktowane są rozwiązania niekonwencjonalne, o ile spełniają ogólne kryteria poprawności technicznej i naukowej. Patronat nad Olimpiadą sprawuje Politechnika Warszawska Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska.