27 kwietnia 2015 r. nasza szkoła była organizatorem zawodów „AKTYWNY SPORTOWO, EFEKTYWNY ZAWODOWO” kierowanych do uczniów gimnazjów Ostrołęki i okolic. Głównym celem zawodów było rozwijanie zainteresowania wiedzą techniczną i promowanie aktywności fizycznej wśród młodzieży. Rok 2014/2015 ogłoszony został przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem Szkoły Zawodowców. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom postanowiliśmy promować szkolnictwo zawodowe i wspierać młodzież w nabywaniu nowych umiejętności. Mieliśmy zaszczyt gościć w murach ZSZ Nr 2 następujące gimnazja: Gimnazjum nr1, Gimnazjum nr2, Gimnazjum nr4, Gimnazjum Nr5 w Ostrołęce oraz Gimnazjum w Olszewie – Borkach. Zawodnicy przybyli z kibicami oraz opiekunami. Bawili się fantastycznie, chociaż zdrowej, sportowej rywalizacji również nie zabrakło. Konkurs zawierał zadania matematyczne, zagadnienia z budownictwa, rysunku, a także ogólnej wiedzy technicznej. Dużymi emocjami cieszyły się zmagania sportowe. Najlepsze okazało się Gimnazjum z Olszewa – Borek, drugie miejsce zajęło Gimnazjum Nr1, a na trzecim miejscu stanęło Gimnazjum Nr5.

Logo NOT 1logo MOIIB 1navi logo xellastora enso rgb

Zawody nie odbyłyby się bez przyjaciół szkoły, firmy XELLA- beton komórkowy, reprezentowanej przez Pana Piotra Partykę, firmy STORA ENSO w Ostrołęce, a także Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz Naczelnej Organizacji Technicznej, której Dyrektor Kazimierz Łoniewski objął zawody Honorowym Patronatem. Dzięki nim każdy z uczestników- zawodników otrzymał nagrody, a zwycięskim drużynom Jury wraz z Dyrektorem Szkoły Grzegorzem Żebrowskim wręczyło puchary. Konkurs wspierał również prorektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu z Łomży dr inż. Andrzej Borusiewicz.

„To było piękne działanie i wspaniała zabawa”- komentowali przybyli goście. Organizatorzy też cieszyli się z przebiegu zawodów, cel został w pełni zrealizowany. Inicjatywa miała za zadanie poprawę jakości i efektywności kształcenia zawodowego, a także zwiększenie jego atrakcyjności wśród młodzieży.
Chcielibyśmy nadal kontynuować i rozszerzać to działanie, być nowoczesną szkołą zawodową, która daje dwa w jednym: wykształcenie ogólne i zawód.

Autorzy: Agnieszka Murach i Iwona Kwiatkowska