W dniu 30 marca 2015 roku w ZSZ Nr 5 w Białymstoku odbył się Finał konkursu "Nowoczesne budownictwo wokół nas". Głównym celem konkursu (w części turniejowej) była aktywizacja uczniów szkół ponadgimnazjalnych, poprzez zdrową rywalizację oraz ukazanie korzyści wynikających z szeroko rozumianego rozwoju osobistego w zakresie wiedzy i umiejętności zawodowych. Tematyka konkursu obejmowała wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne w trzech konkurencjach.

Osiągnięcia naszych uczniów:

w konkurencji technologia robót malarskich:
- II miejsce - Bartosz Gawrych
- III miejsce - Magdalena Płochocka

w konkurencji technologii robót posadzkarskich:
-  II miejsce - Krzysztof Dawid

w konkurencji technologii systemów suchej zabudowy:
- III miejsce - Karol Brzeziak

Laureaci otrzymali nagrody, wszyscy uczestnicy okolicznościowe dyplomy. Opiekę nad uczniami sprawowała Beata Jezierska i Daniela Florczak. Pani Daniela Florczak pełniła również funkcję członka jury podczas przebiegu zawodów. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.