Młodzi, zdolni i pomysłowi – uczniowie ZSZ Nr 2 w Ostrołęce
w konkursie na innowacje wspierające rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich
zorganizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży

Celem konkursu skierowanego do uczniów mazowieckich szkół kształcenia zawodowego jest umożliwienie młodzieży realizacji własnych pomysłów w zakresie innowacyjnych rozwiązań powiązanych z szeroko pojętym rolnictwem oraz rozwojem obszarów wiejskich.  Pomysły mogą dotyczyć zarówno kwalifikacji zawodowych zdobywanych w danej szkole, jak również pozaszkolnych zainteresowań uczniów.

Uczniowie z klas budowlanych i uczennice z klas fryzjerskich pracowali w grupach 4-osobowych  i przygotowali następujące projekty:
•      Jak być kobietą daleko od szosy – autorki: Klaudia Rudnicka, Wioletta Dąbkowska, Kamila Karasińska i Martyna Karasińska,
•     System odzysku wody deszczowej w gospodarstwie rolnym i wykorzystanie do celów użytkowych – autorzy: Bartosz Gawrych, Damian Parzych, Marcin Rolka i Mateusz Wiśniewski,
•     Odzysk ciepła w procesie schładzania mleka z wykorzystaniem do przygotowania ciepłej wody użytkowej- autorzy: Grzegorz Dymerski, Krzysztof Dawid, Robert Popielarczyk i Karol Brzeziak.

Jury podjęło decyzję o przyznaniu  9 wyróżnień z czego aż 3 wyróżnienia przypadły naszej szkole.   Dnia 26 lutego 2015 roku młodzież miała  okazję zaprezentowania swoich  prac w Centrum Konferencyjno – Szkoleniowym Kopernika w Warszawie .

Co o samym projekcie powiedzieli uczniowie: "Bardzo dziękujemy za możliwość zaprezentowania naszych pomysłów i wyróżnienie innowacji przez nas wykonanych. Dzięki nim mogliśmy pracować w grupie, wymieniać doświadczenia, wspólnie tworzyć interesujące schematy. Podczas spotkania udzielaliśmy wywiadu, nagrano filmik z naszym udziałem. Prezentowaliśmy pomysły w postaci makiet, opowiadaliśmy o sposobie wykonania, inspiracjach i metodach wykonania. Oceniała nas komisja w ilości 9 osób, zadawano nam pytania i bawiono się naszymi prototypami. Czuliśmy się docenieni, występ na tak dużej sali to stres wielki, ale też ciekawe wyzwanie".