Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Święto Drzewa. Aby uczcić ten dzień Samorząd Uczniowski wspólnie z Fundacją Trees For Europe, 9 X 2023 r. zorganizował apel.

W apelu uczestniczyli zaproszeni goście:

• Anna Gocłowska – Wiceprezydent Miasta Ostrołęki
  • Michał Giers – Dyrektor Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie
  • Damian Piekarski – Specjalista Służby Leśnej w Nadleśnictwie Ostrołęka
  • Maciej Knuth - Prezes Zarządu Fundacji Trees For Europe,

Ideą jaka przyświeca Fundacji Trees For Europe jest zbudowanie w Polsce oraz całej Europie nowej tradycji polegającej na tym, że każdy uczeń ostatniej klasy szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej przed opuszczeniem szkoły posadzi swoje drzewo.

Idąc tropem Fundacji Drzewa dla Europy postanowiliśmy zapoczątkować tradycję sadzenia drzew przez klasy pierwsze naszej szkoły. W pobliżu internatu posadziliśmy 9 dębów, o które przez kolejne lata będą dbać uczniowie. Każde drzewo zostało zaopatrzone w osłony oraz zawieszkę z nazwą klasy i datą posadzenia. Nasi goście również wsparli inicjatywę sadząc drzewa razem z młodzieżą.

Poza tym wielu uczniów postanowiło posadzić swoje drzewo w pobliżu domu. Każdy z nich został wyposażony w ekologiczny pakiet edukacyjny, na który składają się oprócz sadzonki drzewa, zawieszka identyfikacyjna na drzewko, instrukcja prawidłowego posadzenia rośliny, wydrukowany na ekologicznym papierze list gratulacyjny od burmistrza lub starosty, a także dostęp do e-lekcji na temat dbania o ekologię w życiu codziennym.

W ten sposób posadziliśmy 300 dębów, 100 klonów i 100 buków. Miejmy nadzieję, ze kiedyś odpoczniemy w ich cieniu.