WCZORAJ UŁANI, DZISIAJ KADECI, JUTRO ŻOŁNIERZE!"

W dniu 04.03.2020 r. odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce szkolne zawody obronne "I Pułkotriada". W duchu sportowej rywalizacji, uczniowie klas I-III o wojskowym profilu nauczania rywalizowali w 3 wojskowych konkurencjach:

- strzelaniu,

- rzucie granatem do celu,

- teście sprawnościowym.

Konkurencje strzelanie i rzut granatem przeprowadzone zostały na strzelnicy w Kadzidle. Natomiast test sprawnościowy na terenie ZSZ Nr 2 w Ostrołęce.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej:

Dziewczęta:

I miejsce – Magdalena Panuś z klasy 1pIw,

II miejsce – Wiktoria Kowalska z klasy 2 Iw,

III miejsce – Amelia Gromek z klasy 2 Sw.

Chłopcy:

I miejsce – Przemysław Książek z klasy 1gIw,

II miejsce – Damian Łępicki z klasy 1gSw,

III miejsce – Dominik Osowiecki z klasy 2 Sw.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła reprezentacja klasy 1gSw, drugie miejsce zajął zespół z klasy 2 Sw, a trzecie – 1gIw.

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca reprezentować będą Szkołę w Ogólnopolskich XLIII Zawodach sportowo – obronnych „Sprawni jak żołnierze”.

I Pułkotriada zorganizowana została przez:

- Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce,

- Wojskową Komendę Uzupełnień w Ostrołęce;

- Krajowe Koło Weteranów, Ich Rodzin i Przyjaciół 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce;

- Klub Strzelectwa Sportowego "Obrońca" w Troszynie;

- Starostwo powiatowe w Ostrołęce.

Wsparcia w organizacji zawodów udzieliły również:

- Zrzeszenie Przewoźników Drogowych w Ostrołęce;

- Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle.

Organizatorzy wyrażają nadzieję, by szkolne zawody obronne ZSZ nr 2 w Ostrołęce "Pułkotriada" zagościły na stałe w kalendarzu imprez sportowych Ostrołęki, stając się miejscem integracji wszystkich uczniów klas mundurowych naszego regionu.