1 marca 2020 r. z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zespół uczniów z klas wojskowych uczestniczył w „Biegu Partyzanta” – zawodach klas wojskowych zorganizowanych w Górach Dębowych w okolicach Starej Wsi w gminie Chorzele. Tam miał bazę oddział Wiktora Zacheusza Nowowiejskiego - „Jeża”, który pochodził z pobliskiego Zembrzusa, gdzie 6 grudnia 1946 r. zginął w ubeckiej obławie. Jego postać upamiętnia obelisk, przy którym odbyła się uroczystość patriotyczna.

Organizatorami Biegu Partyzanta byli:

Zespół Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu,  Starostwo Powiatowe w Przasnyszu,  Starostwo Powiatowe w Nidzicy,  2 Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu,  Nadleśnictwo Przasnysz i  Związek Polskich Spadochroniarzy.

O godz. 10.00 zawodnicy, zaproszeni goście, rodzina „Jeża”, władze samorządowe spotkali się pod pomnikiem Wiktora Zacheusza Nowowiejskiego. Po przemówieniach złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

Po uroczystości przy pomniku zawodnicy – uczniowie klas wojskowych udali się na start biegu. Na 4,5 kilometrowej trasie 6 – osobowe drużyny wykonywały zadania z topografii, składania i rozkładania broni kbk akms, strzelania z karabinka kbs beryl, rzucania granatem do celu, ewakuowania rannych z pola walki. Zawodnicy odpowiadali także na pytania z historii dotyczące antykomunistycznego podziemia niepodległościowego lat 1944 - 1956.

Reprezentacja naszej Szkoły w składzie Wiktoria Kowalska i Wiktoria Stasiak z klasy 2 Iw oraz chłopcy z klasy 3 Iw: Filip Bagiński, Kamil Kraska, Jakub Pierzchała i Bogusz Wołczek zajęła II miejsce.