W dniu 13.05.2019r. na zajęciach w pracowni fryzjerskiej odbył się finał akcji "DAJ WŁOS". Wszystkie włosy zebrane podczas tegorocznej akcji zostaną przekazane Fundacji Rak’n’Roll z którą współpracujemy a która zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka.
Ponieważ obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są nierefundowane przez NFZ, a ich cena jest wyjątkowo wysoka, fundacja stworzyła program „Daj Włos!”. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Pozyskane podczas akcji włosy przekazywane są do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli Renaty Karwowskiej i Beaty Łady po raz kolejny przyłączyli się do akcji i pozyskali włosy do wyrobu peruk, niezbędnych osobom po chemioterapii. Wszystkim, którzy przyłączyli się do tej szlachetnej inicjatywy serdecznie dziękujemy.

R. Karwowska, B. Łada