"AKTYWNY SPORTOWO, EFEKTYWNY ZAWODOWO"

JUŻ TRZECIA  EDYCJA!!!

„AKTYWNY SPORTOWO, EFEKTYWNY ZAWODOWO” - pod takim hasłem nasza szkoła zorganizowała 25 kwietnia 2017 r. zawody dla uczniów gimnazjów z miasta i okolic. Głównym celem imprezy jest rozwijanie zainteresowania wiedzą techniczną i promowanie aktywności fizycznej wśród młodzieży. Miejsce znalazło się dla wszystkich, którzy chcieli ciekawie spędzić czas, a przy okazji zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, w tym również innowacyjnym kierunkiem: technik budownictwa - bezpieczeństwo pożarowe. Ważnym elementem była zdrowa rywalizacja, a także stworzenie płaszczyzny umożliwiającej bezpośredni kontakt gimnazjalisty ze szkolnictwem zawodowym. Gościliśmy u siebie młodzież z Gimnazjum Nr 1 w Ostrołęce, Gimnazjum w Miastkowie, Gimnazjum w Olszewie - Borkach, Gimnazjum Nr 4 w Ostrołęce oraz Gimnazjum w Ołdakach i nasze gimnazjum Nr 6 Mistrzostwa Sportowego w ZSZ Nr 2 w Ostrołęce.

Cała impreza nie miałaby miejsca bez pomocy przyjaciół szkoły i oczywiście ogromnego zaangażowania dyrekcji, nauczycieli i pracowników. Zawody „AKTYWNY SPORTOWO, EFEKTYWNY ZAWODOWO” Honorowym Patronatem objęli: Prezydent Miasta Ostrołęki, Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Naczelna Organizacja Techniczna oraz Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży. Pomocni w przygotowaniach byli sponsorzy: Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa oraz Naczelna Organizacja Techniczna, które ufundowały nagrody dla uczestników i ich opiekunów. Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży zadbała o wspaniałe puchary i upominki. Do organizacji dołączyła Rada Rodziców ZSZ Nr 2, natomiast słodko wspomogła imprezę Cukiernia - Piekarnia Romanowscy. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali opiekunowie sportowi i techniczni: prowadzący - Wojciech Kamieniecki z klasy 3B wraz z opiekunami grup z klasy 1B, 2B i 3B oraz niezastąpiony nauczyciel p. Jerzy Dąbrowski i asystująca p. Joanna Augustyniak. Zawodników punktowała Komisja Konkursowa:
Dyrektor Szkoły - p. Grzegorz Żebrowski
Prorektor WSA w Łomży - p. Andrzej Borusiewicz
Dyrektor NOT - p. Kazimierz Łoniewski
Członek Prezydium Rady MOIIB - p. Jolanta Łopacińska
Przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej - p. Jarosław Sadłowski i p. Grzegorz Pragacz
Kierownik Kształcenia Praktycznego - p. Daniela Florczak
Nauczyciel ZSZ Nr 2 - p. Agata Chrzanowska
Koordynatorem całej imprezy była wicedyrektor p. Agnieszka Murach i gospodarz szkoły - dyrektor p. Grzegorz Żebrowski, a także nauczyciele przedmiotów zawodowych budowlanych - p. Iwona Kwiatkowska i p. Beata Jezierska.

Medialną oprawą zajęli się nauczyciele informatyki: p. Dorota Sienkiewicz i p. Maciej Moszczyński oraz, jak co roku, nauczyciel naszej szkoły i pracownik Radia OKO p. Leszek Kaczyński.
Nie zabrakło również poczęstunku, nad którym czuwały nauczycielki p. Beata Łada i p. Mariola Charyton. Gimnazja zmagały się z konkurencjami sportowymi oraz technicznymi. Uczniowie rozpoznawali ciekawe budowle architektoniczne, rozwiązywali testy, rebusy i budowali z klocków. Wzbudzało to wiele emocji, ale również powodowało ogromny wysiłek fizyczny. Należy podkreślić, że mimo wszystko, walka toczyła się fair play. Najlepsze okazało się Gimnazjum Nr 1, drugie miejsce zajęło Gimnazjum Nr 6 z naszej szkoły, a na trzecim miejscu podium stanęło Gimnazjum z Miastkowa. Pozostałe drużyny zostały nagrodzone za udział. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a gimnazja, które zajęły I, II i III miejsce - puchary. Cała impreza uświetniła Dzień Otwarty w naszej szkole. Należy mieć nadzieję, że takie działania zaowocują zainteresowaniem szkolnictwem zawodowym i przyczynią się do wyboru ciekawej dalszej drogi kształcenia.
Organizatorzy dziękują za wsparcie inicjatywy i umożliwienie realizacji inspirującego przedsięwzięcia.