Dnia 4 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku odbył się finał IV edycji regionalnego konkursu „Nowoczesne budownictwo wokół nas” zorganizowanego w ramach projektu: „Szkoła zawodowa szansą na dobry start i pewną przyszłość”. Celem konkursu jest podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej i doskonalenie umiejętności praktycznych w wybranym zawodzie. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodach budowlanych z województwa podlaskiego i mazowieckiego. Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie klasy 2B: Hubert Gut, Piotr Dzieżyk i Klaudia Kowal. Wykazali się oni umiejętnościami wykonywania robót posadzkarsko-okładzinowych, systemów suchej zabudowy oraz malarskich zajmując wysokie miejsca na podium, odpowiednio trzecie, drugie i trzecie. Gratulujemy naszym uczniom.