2 lutego 2011 zespół „Hakowiczów” w składzie: Sylwia Walkiewicz (lider), Małgorzata Kurpiewska, Łukasz Wrzosek, Michał Drężek przeprowadził zajęcia w klasach: I technikum usług fryzjerskich, II technikum informatycznego, II wielozawodowej (IIw2).
    Zajęcia rozpoczął lider zespołu, który powitał wszystkich uczniów i gości. Przestawił osoby odpowiedzialne za realizację programu „Mam haka na raka” oraz podał cel spotkania. Następnie zajęcia prowadzili pozostali „Hakowicze”. Szczególne zainteresowanie wzbudziły slajdy pokazujące zmiany nowotworowe oraz spoty telewizyjne i radiowe z poprzednich edycji „Mam Haka na Raka”. Młodzież była zainteresowana tematem. Prezentacja zakończyła się quizem z nagrodami. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania. Lider podkreślił znaczenie profilaktyki i rozmowy o problemach zdrowotnych z najbliższymi. Podziękował za uwagę.
    Każdy uczeń otrzymał teczkę z logo programu, w której znalazły się informacje dotyczące nowotworów. Do teczek został dołączony długopis, aby młodzież mogła w materiach edukacyjnych zanotować wiadomości wysłuchane podczas spotkania.
Mamy nadzieje, że choć kilka osób zdecyduje się na wykonanie badań profilaktycznych, może przekona też do nich najbliższych, może uda się nakłonić kogoś do rzucenia palenia.

relacja FOTO