Aby zapewnić jabłoniom prawidłowy i symetryczny wzrost przywiązaliśmy je do podpór. Mamy nadzieję, że nie zostaną uszkodzone na skutek różnych czynników zewnętrznych (porywisty wiatr, mocny deszcz, zwierzęta).

Nasz zespół "Kurpiowski sad 2" otrzymał grant na założenie minisadu. Zajęliśmy I miejsce w I etapie. Rozpoczynamy przygotowania do II etapu.

Poniedziałek 26 II 2024 r. był słoneczny. Wykonaliśmy kolejny zabieg w naszym mini sadzie - bielenie jabłoni. Ma on chronić pnie drzew przed skokami temperatur. Podczas słonecznych dni pnie nagrzewają się, natomiast nocą szybko wychładzają. Mogą powstawać pęknięcia kory i rany zgorzelinowe. A to prosta droga do ataku szkodników i rozwoju chorób. Zapobiega temu bielenie pni drzew owocowych.