K O N K U R S

organizowany przez Miasto Ostrołęka

na opracowanie strony internetowej „Bezpieczna

Przyjazna Ostrołęka Nasza Wspólna Sprawa”

skierowany do uczniów szkół średnich Miasta Ostrołęki.

KONKURS | REGULAMIN KONKURSU

Dnia 26 maja 2014 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich
w Ostrołęce  odbył się II Turniej Gier Zespołowych – Ostrołęka 2014 o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki i Nagrodę Dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Ostrołęce. Wzięły w nim udział reprezentacje: Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim, 2. Ośrodka Radioelektronicznego  w Przasnyszu, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce, Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce, Straży Miejskiej w Ostrołęce, Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle (klasy mundurowe) i Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce (klasy o profilu wojskowym). Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: piłka nożna i piłka siatkowa.
Turniej zorganizowali: Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce i Stowarzyszenie Krajowe Koło Weteranów, ich Rodzin i Przyjaciół 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce

Wyniki rywalizacji

Piłka nożna
I miejsce – reprezentacja 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu
II miejsce – reprezentacja Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz
w Bemowie Piskim
III miejsce – reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce
IV miejsce – reprezentacja Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce
V miejsce– reprezentacja Centrum  Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu
VI miejsce – reprezentacja Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle
VII miejsce – reprezentacja Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce

Piłka siatkowa
I miejsce – reprezentacja Straży Miejskiej w Ostrołęce
II miejsce - reprezentacja 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu
III miejsce - reprezentacja Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz
w Bemowie Piskim
IV miejsce - reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce
V miejsce - reprezentacja Centrum  Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu
VI miejsce - reprezentacja Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle

Gratulujemy !

Zapraszamy do galerii!

 

     Obóz został zorganizowano w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim. Jednostka ta przyjęła tradycje 5 Pułku Ułanów Zasławskich, co owocuje  bardzo  intensywną i bogatą wzajemną współpracą ze szkołą oraz ze Stowarzyszeniem Krajowe Koło Weteranów, ich Rodzin i Przyjaciół 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce.
Podczas obozu  obowiązki Komendanta Ośrodka pełnił mjr Artur Żuber. Wysoki poziom szkolenia zapewniała kadra zawodowa - instruktorzy OSPWL Orzysz w Bemowie Piskim: kpt. Tomasz Licki , chor. Grzegorz Lanckowski, st. chor. szt. Krzysztof Kozicki, st. sierż. Piotr Panufnik, st. szer. Łukasz Niewiarowski, szer. Piotr Kossakowski oraz kpt. Robert Dymerski z WKU w Ostrołęce
     W obozie uczestniczyło 87 uczennic i uczniów. Od 05.05.2014 do 10.05.2014 r.  pod opieką nauczycieli: Marka Dembińskiego, Jana Juchniewicza, Krzysztofa Złotkowskiego  Adama Żebrowskiego na obozie przebywali uczniowie klas pierwszych. Uczniowie klas II, uczestniczący w obozie po raz drugi, szkolili się w okresie od 05.05. 2014 r. do 16.05.2014 r. Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele: Elżbieta Ceberek, kpt. Robert Dymerski, Wiesława Gałka, Ewa Tarnowska.
Uczniowie  zapoznali się   m. in. z historią i tradycją OSPWL Orzysz w Bemowie Piskim, poznali bazę szkoleniową oraz warunki strzelania. Uczestniczyli w pokazie pola tarczowego na Strzelnicy Piechoty Bemowo Piskie. Przeszli  wszechstronne  i profesjonalne szkolenie
z zakresu: BHP i ochrony środowiska,  kształcenia obywatelskiego, szkolenia strzeleckiego, szkolenia przeciwpożarowego - w tym alarm przeciwpożarowy w miejscu zakwaterowania, taktyki - w tym alarm bojowy, obrony przed bronią masowego rażenia, posługiwania się sprzętem i środkami ochrony przed skażeniami, zasad oznakowania terenu skażonego
i działania w terenie skażonym, terenoznawstwa,  wychowania fizycznego, szkolenia inżynieryjno-saperskiego, pierwszej pomocy przedlekarskiej. Niezwykłym wydarzeniem była obserwacja działania saperów, którzy dokonali rozbrojenia-detonacji niewybuchu z okresu II wojny światowej znalezionego na poligonie.  Dużą atrakcją były zajęcia,  podczas których uczniowie obserwowali działania bojowe czołgów. Pobyt na obozie  zakończyły zawody użyteczno- bojowe.
Klasy drugie zrealizowały program rozszerzony.
Uczniowie klas II-ich  odbyli piękną wycieczkę  po  terenie północnych Mazur. Zwiedzili bunkier Himlera, Śluzę w Guji, piramidę w Rapie, wiadukty w Stańczykach, zdobyli Piękną Górę w Gołdapi, obserwowali przejście graniczne do Rosji /obwód Kaliningradzki/
     Uczniowie klas pierwszych otrzymali na zakończenie obozu  zaświadczenie o ukończeniu obozu szkoleniowo-wypoczynkowego  i uzyskali stopień Młodszego Kadeta.Uczniowie  klas drugich, oprócz zaświadczeń, uzyskali kolejny stopień - Kadeta .


Opracowała na podstawie dokumentacji Wiesława Gałka

 

bemowo piskie cz Large

Zapraszamy do galerii cz.1!

Zapraszamy do galerii cz.2!

Dnia 10 kwietnia 2014 r. uczniowie z klas o profilu wojskowym - I I oraz I M - byli na strzelnicy w Piątnicy/Łomży. Młodzież miała możliwość strzelania z: pistoletów, karabinów, strzelb gładkolufowych i broni maszynowej a także zwiedziła Muzeum Forteczne.

Łomża, jako stolica guberni i ważna przeprawa przez Narew, stała się odrębną twierdzą, której zadaniem była obrona, wraz z innymi twierdzami (Warszawa, Modlin, Osowiec), zachodniej granicy Cesarstwa Rosyjskiego. Składała się z pięciu fortów, których budowę rozpoczęto w roku 1889. W pierwszej kolejności wzniesiono fort IV oraz V na lewym brzegu Narwi jako umocnienia ziemno - drewniane. W dalszej kolejności wzniesiono wokół Piątnicy forty I, II, III - na prawym brzegu rzeki, jako umocnienia betonowe. Forty były przygotowane do obrony okrężnej (w sytuacji odcięcia od zaopatrzenia). Posiadały własne kuchnie, piekarnie, ujęcie wody, ogrzewanie.

W muzeum znalazło się kilka tysięcy eksponatów znalezionych w dolinie Narwi, pochodzących od czasów Potopu Szwedzkiego w XVII wieku do II Wojny Światowej. Są to m.in. szwedzkie kule armatnie, fragmenty radzieckiego czołgu, papierośnica z zestrzelonego messerschmitta, lampka nocna z łuski po naboju, menażka z portretem ukochanej, guziki od mundurów, dokumenty, karabiny, pociski i bomby. 

Wycieczkę zakończyło spotkanie przy ognisku.

Zapraszamy do galerii

dsc 0877

 

 

DSC 9851

12.03.2014 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „15 Lat Polski w NATO”. Ekspozycja została udostępniona przez Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej przy Ministerstwie Obrony Narodowej, a przygotowana przez szkołę i WKU w Ostrołęce. W uroczystości uczestniczyła młodzież z klas o profilu wojskowym.

DSC 9845DSC 9849DSC 9873

foto: B.Wojciechowski 

    Dnia 12.02.2014 r. w ZSZ Nr 2 w Ostrołęce odbyło się spotkania młodzieży z pracownikami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce. O tajnikach służby wojskowej i uczelniach kształcących przyszłych żołnierzy uczniom opowiadali: mjr Sławomir Kośnica i kpt. Robert Dymerski.





   Dnia  4 lutego 2014 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce odbył się I Turniej Samoobrony Sprawny Kadet. Współorganizatorem imprezy była FightAcademy. Turniej adresowany był do uczniów z klas o profilu wojskowym. Jego pomysłodawcą był pan Robert Stypiński.

WYNIKI TURNIEJU

Kat. do 60 kg
I miejsce – Tomasz Dubaj z klasy I M
II miejsce – Michał Wielgoliński z klasy I M
III miejsce – Łukasz Kubat z klasy II M

Kat. do 69 kg
I miejsce – Daniel Mierzejewski z klasy II M
II miejsce – Jakub Woźniak z klasy I I
III miejsce – Mateusz Zera z klasy II I

Kat. do 76 kg
I miejsce – Konrad Zyśk z klasy I I
II miejsce – Kamil Wołosz z klasy II I
III miejsce – Piotr Bonus z klasy I M

Kat. do 85 kg
I miejsce – Krzysztof Wiśniewski z klasy II I
II miejsce – Paweł Polkowski z klasy II I
III miejsce – Jakub Krejszeff z klasy I I

Kat. open
I miejsce – Patryk Surmecki z klasy I M
II miejsce – Mateusz Czajkowski z klasy I M
III miejsce -  Adrian Łępicki z klasy II I
Wszystkim uczestnikom zawodów i jego zwycięzcom

Gratulujemy!

   W dniach 15.10.2013 .r – 16.10.2013 r. uczniowie z klas o profilu wojskowym uczestniczyli w II Pieszym Rajdzie Żołnierza zorganizowanym w Bemowie Piskim z okazji Święta Niepodległości. Młodzież rywalizowała o: Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki, Nagrodę Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce i Puchar Dyrektora ZSZ Nr 2 w Ostrołęce. Celem rajdu było, m.in. propagowanie turystyki pieszej, popularyzacja wiedzy historycznej, kształcenie umiejętności działania w terenie, kształcenie umiejętności posługiwania się mapą, zapoznanie i wykonywanie zadań wybranych norm taktycznych.

     Uczniowie mieli do wykonania następujące zadania: rzut granatem na odległość,  przenoszenie skrzynki z amunicją, przenoszenie rannego na noszach, zakładanie maski pgaz na czas, rozkładanie namiotu pałatki, marsz na azymut, wspinanie się po linie. Uczestnicy rajdu musieli wykazać się także  wiedzą na temat historii Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim.


Wyniki rywalizacji:

I miejsce i Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki zdobyła drużyna w składzie: Paweł Polkowski(klasa II I),  Rafał Orzoł(klasa II I), Patrycja Zaniewska(klasa II I), Konrad Dąbkowski (klasa II I), Adrian Łępicki(klasa II I), Mateusz Nurczyk, Krzysztof Wiśniewski (klasa II I)

II miejsce i Puchar Komendanta WKU w Ostrołęce zdobyła drużyna w składzie: Radosław Choromański(klasa II M), Mateusz Kulas(klasa II M), Przemysław Zagożdżon(klasa II M) Paweł Jurga(klasa II M),  Mariusz Gacioch(klasa II M), Patryk Jankowski(klasa II M), Mateusz Sobotka (klasa I I)

III miejsce i Puchar Dyrektora ZSZ Nr 2 zdobyła drużyna w składzie: Tomasz  Dubaj (klasa I M), Piotr Duszak(klasa I M),  Aleksander Głuszcz(klasa I M), Mateusz Grabowski(klasa I M), Wojciech Kowalski(klasa I M), Cezary Kuciejczyk(klasa I M), Karol Zyśk( klasa I M)

 

Indywidualnie:

Najlepszy dowódca drużyny – Tomasz Dubaj z klasy I M

Najlepszy we wspinaniu się po linie – Patryk Jankowski z klasy II M

Najlepszy w rzucie granatem – Patryk Chojnowski z klasy I M

Najlepszy w zakładaniu maski pgaz na czas – Rafał Orzoł z klasy II I

 Gratulujemy wszystkim uczestnikom rajdu!

FOTO RELACJA 1 - fot. Adam Żebrowski
FOTO RELACJA 2 - fot. sierż. Piotr Panufnik