10 czerwca 2011 Centrum Expo w Warszawie odbyła się Gala Finałowa IV edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”. Spotkały się tam zespoły biorące udział w konkursie „Znajdź haka na raka” polegającym na przygotowaniu kampanii społecznej promującej profilaktykę nowotworu płuca. Wśród nich znalazły się oba zespoły „Hakowiczów” z naszej szkoły. Zostały zaprezentowane wszystkie pomysły. Wręczono nagrody dla 5 najlepszych zespołów, które przygotowały projekty kampanii społecznej na temat raka płuca. Zwyciężył zespół z I LO w Lublinie za kampanię „Nie każdy związek przetrwa próbę czasu. Nie wiąż się z papierosem”.

        Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc przy realizacji całego programu „Mam haka na raka”.

    Zespoły „Hakowiczów” w składzie:

   1. Sylwia Walkiewicz (lider), Małgorzata Kurpiewska,
       Michał Drężek, Łukasz Wrzosek, Karol Wróblewski
   2. Małgorzata Bukowska (lider), Małgorzata Lipka,
       Natalia Jankowska, Paulina Zalewska, Łukasz Gleba                
Opiekun zespołów – Renata Florczak           

Link do projektu finałowego: http://www.mamhakanaraka.pl/gala-finalowa/         
               
            
          Oba zespoły zakwalifikowały  się do II etapu Programu „Mam Haka na Raka”. Przed nami kolejne wyzwanie – Konkurs „Znajdź Haka na Raka”, w którym będziemy mieli za zadanie stworzyć projekt kampanii społecznej zachęcającej  do dbania o własne zdrowie i profilaktyki w kierunku nowotworu płuc. W związku z tym 25 marca 2011 roku weźmiemy udział w Warsztacie Kreatywnym, podczas którego poznamy tajniki tworzenia kampanii społecznych.                                                      


    2 lutego 2011 zespół „Hakowiczów” w składzie: Sylwia Walkiewicz (lider), Małgorzata Kurpiewska, Łukasz Wrzosek, Michał Drężek przeprowadził zajęcia w klasach: I technikum usług fryzjerskich, II technikum informatycznego, II wielozawodowej (IIw2).
    Zajęcia rozpoczął lider zespołu, który powitał wszystkich uczniów i gości. Przestawił osoby odpowiedzialne za realizację programu „Mam haka na raka” oraz podał cel spotkania. Następnie zajęcia prowadzili pozostali „Hakowicze”. Szczególne zainteresowanie wzbudziły slajdy pokazujące zmiany nowotworowe oraz spoty telewizyjne i radiowe z poprzednich edycji „Mam Haka na Raka”. Młodzież była zainteresowana tematem. Prezentacja zakończyła się quizem z nagrodami. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania. Lider podkreślił znaczenie profilaktyki i rozmowy o problemach zdrowotnych z najbliższymi. Podziękował za uwagę.
    Każdy uczeń otrzymał teczkę z logo programu, w której znalazły się informacje dotyczące nowotworów. Do teczek został dołączony długopis, aby młodzież mogła w materiach edukacyjnych zanotować wiadomości wysłuchane podczas spotkania.
Mamy nadzieje, że choć kilka osób zdecyduje się na wykonanie badań profilaktycznych, może przekona też do nich najbliższych, może uda się nakłonić kogoś do rzucenia palenia.

 relacja FOTO 


    Podczas ferii zimowych „Hakowicze” z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce nadal działali - przekazali dzieciom zabawki zebrane w ramach akcji „Mam haka na raka”.
    24 lutego „Drugi Zespół Hakowiczów” przekazał zabawki dzieciom ze świetlicy TPD mieszczącej się w internacie ZSZ Nr 2 w Ostrołęce, zaś 28 lutego dzieciom z Domu Dziecka.
    Natomiast 25 lutego „Pierwszy Zespół Hakowiczów” przekazał zabawki pacjentom Oddziału Pediatrycznego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce.
    Podczas spotkań z opiekunami dzieci młodzież pytała o najpilniejsze potrzeby dzieci. Postanowili na ten cel przeznaczyć pieniądze uzyskane z loterii fantowej i sprzedaży ciast zorganizowanych podczas „Dnia Hakowicza”. Zakupili przybory do rysowania oraz kosmetyki dla młodzieży.
    „Pierwszy Zespół Hakowiczów” to: Sylwia Walkiewicz, Michał Drężek, Łukasz Wrzosek, Małgorzata Kurpiewska.
    „Drugi Zespół Hakowiczów” to: Małgorzata Bukowska, Paulina Zalewska, Natalia Jankowska, Małgorzata Lipka, Łukasz Gleba.

Opiekun: Renata Florczak

 relacja FOTO 
 


    1 lutego 2011 zespół „Hakowiczów” w składzie: Małgorzata Bukowska (lider), Małgorzata Lipka, Natalia Jankowska, Paulina Zalewska, Łukasz Gleba odwiedził budowę Fortów Bema. Podczas przerwy śniadaniowej (niezważając na niską temperaturę) Paulina przestawiła podstawowe informacje dotyczące raka płuc. Zwróciła szczególną uwagę na szkodliwość palenia tytoniu. Na zakończenie każdy z uczestników spotkania otrzymał zestaw ulotek.

 relacja FOTO