27 października bieżącego roku szkolnego obchodzony był w naszej szkole Światowy Dzień Zwierząt. Idea wspomnianych obchodów została zapoczątkowana  na konferencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Od tamtej pory październik jest miesiącem, w którym szczególnie staramy się pamiętać o naszych pupilach, zadbać o ich dobro oraz zapewnić niezbędne do przeżycia rzeczy.

Szkole Koło Przyjaciół Zwierząt wraz z opiekunkami: p. Joanną Klikczyńską i p. Edytą Sikorą oraz klasami weterynaryjnymi : 1We, 2WR, 3We, 4pWR i ich wychowawczyniami : p. Katarzyną Rzosińską, p. Ewą Gałką, p. Bogusławą Gocłowską, zorganizowało w szkole Dzień Zwierzaka. Członkowie Koła przygotowali ulotki z informacjami, jak należy dbać o zwierzęta, jak je pielęgnować oraz czym karmić. Została również zorganizowana zbiórka karmy dla naszych „małych przyjaciół”. Smakołyki zostaną  przekazane do Schroniska „Canis” w Kruszewie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce i wsparli bezdomne zwierzęta. Zapraszamy do obejrzenia foto relacji.