„Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem…”

Gabriel Garcia Marquez

W ostatnich tygodniach w naszej szkole realizowaliśmy działania związane z profilaktyką zdrowia psychicznego pod hasłem „Myśl ukryte w słowach”. Uczniowie chętnie włączyli się w promocję akcji poprzez wykonanie grafik komputerowych i nagranie filmiku z dobrymi myślami, słowami. Mieliśmy okazję na lekcjach przedmiotowych rozmawiać o tym, co wpływa na dobry stan psychiczny człowieka, jak sobie radzić w trudnościach, gdzie szukać pomocy i w końcu jak pomagać tym, którzy potrzebują naszego wsparcia. Wiedząc, że człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania emocjonalnego, społecznego dobrych relacji z drugim człowiekiem i kontaktu z nim, zainicjowaliśmy działanie, aby każdy mógł wysłać do innego ucznia, nauczyciela dobrą myśl. Uczniowie napisali także listy, w których pokazali, że potrafią być dobrymi obserwatorami i gotowi są, by pomagać (z treścią listów można zapoznać się w zakładce pedagoga szkolnego na stronie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce).

Wszystkim osobom zaangażowanym w szkolną kampanię pozytywnego myślenia serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania za przygotowanie chmur dobrych myśli kierujemy do uczniów z klasy 2 pWr: Kingi Prusaczyk, Kai Olbryś, Alana Rudzińskiego, Patrycji Nowackiej, Marii Szabłowskiej, Wiktorii Wojtczak i uczniów z klasy 2 gWr: Eweliny Tonder, Anny Dmoch. Za aktywne zaangażowanie się  w akcję pisania szkolnych listów do przyjaciela dziękujemy uczniom: Janowi Popławskiemu z klasy 1Iw, Gabrieli Skibie z klasy 2 pIw, Magdalenie Panuś z klasy 2pIw, Mateuszowi Minocie z klasy 2 pIw, Grzegorzowi Ciechanowskiemu z klasy 2 gSw, Dominikowi Grędzie z klasy 2 gSw, Kindze Kuleszy i Kindze Dawidowskiej  z klasy 2 pWr.

Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunowi pani Paulinie Biedrzyckiej za działania w ramach akcji, nauczycielom: pani Dorocie Kuleszy, pani Joannie Klikczyńskiej i pani Edycie Sikorze oraz panom Adamowi Wołoszowi i panu Łukaszowi Możejewskiemu- psychologowi z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Ostrołęce  za zaangażowanie i pomoc przy realizacji działań w ramach kampanii.

Pamiętajmy, że kampania pozytywnego myślenia wciąż trwa nie zamykamy jej w granicach czasowych. Mamy nadzieję, że każdy z nas będzie potrafił pomagać i co ważne prosić o pomoc.

Szkolną kampanię pozytywnego myślenia przygotowały i koordynowały: pani Monika Brzozowska i pani Renata Sawicka- pedagodzy szkolni.