27 listopada 2017r. w Internacie ZSZ Nr 2 w Ostrołęce odbyło się spotkanie młodzieży z panią dietetyk Sylwią Szewczyk nt. „Zdrowego trybu życia, prawidłowego sposobu odżywiania i jego wpływu na układ nerwowy”. Uczniowie otrzymali wiele cennych wskazówek dotyczących zasad zdrowego odżywiania – jak wygląda właściwie zbilansowana dieta i dlaczego tak ważna jest aktywność fizyczna. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na problem nadwagi, który coraz częściej dotyka młodzieży, a to z kolei może negatywnie odbijać się na zdrowiu, sylwetce i samopoczuciu, w tym także koncentracji i zdolności do przyswajania sobie wiedzy.

Na podstawie piramidy zdrowego żywienia pani dietetyk kompleksowo omówiła zasady odżywiania się. Wskazała podstawowe błędy żywieniowe, które popełniamy w codziennym żywieniu. Uświadomiła uczniom jak ważne w życiu jest to-  co i ile spożywamy.

„Jemy po to żeby żyć, a nie żyjemy po to żeby jeść”