W naszej szkole po raz trzeci realizowany był projekt „Lekcje z ZUS”. Na podstawach przedsiębiorczości, podstawach działalności gospodarczej oraz godzinie do dyspozycji wychowawcy uczniowie klas:1B, 2WR, 4B poznawali: czym jest system ubezpieczeń społecznych dla pracownika i przedsiębiorcy, historię ubezpieczeń społecznych, jakie przysługują świadczenia w momencie, gdy płacimy składki, jak wygląda polski system emerytalny oraz czym skutkuje decyzja o wykluczeniu z tych ubezpieczeń. Młody człowiek wchodzący na rynek pracy kształtuje swoją karierę zawodową jako pracownik bądź jako przedsiębiorca. Brak wiedzy na tematy związane z ubezpieczeniami społecznymi może przyczynić się do podejmowania błędnych decyzji, mających wpływ na jego dalsze losy. 

W ramach projektu zrealizowano 4 obszary tematyczne:
1. ”Świadomy zawsze ubezpieczony”
2. „Płacisz i masz, czyli co ci się należy, gdy płacisz składki”
3. „Emerytura – Twoja przyszłość w Twoich rękach”
4. „e-ZUS, czyli firma pod ręką”.
Zwieńczeniem projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” jest Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, której etap szkolny odbył się 27 listopada. Wzięło w niej udział 60 uczniów z ww. klas. Do etapu II przesłano najlepsze prace 3 uczennic: Anny Molskiej (2WR), Edyty Krzynowek (2WR) i Zuzanny Makowskiej (1B). Ostateczne wyniki kwalifikacji będą znane pod koniec stycznia.

Projekt był realizowany przez nauczycieli podstaw przedsiębiorczości: Bogusławę Gocłowską i Dorotę Kuleszę.
 Bogusława Gocłowska – szkolny koordynator projektu edukacyjnego