Drodzy Uczniowie, idąc śladem bibliotek na całym świecie, również nasza Szkolna Biblioteka postanowiła w sposób nowoczesny, modny i zabawny wykorzystać sleeveface do promocji czytelnictwa.
Co to jest sleeveface? Sleeveface są to zdjęcia, których elementem jest okładka książki lub płyty – wmontowana w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała bądź całej sylwetki. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości.
Prosimy wszystkich kreatywnych uczniów naszej szkoły do przyłączenia się do akcji - wykonania twórczego i zaskakującego sleeveface.
Wystarczy przyjść do biblioteki, wziąć okładkę książki z jakąś postacią lub jej fragmentem i zrobić zdjęcie tak, aby tworzyło kompletny obraz. Następnie należy w taki sposób zapozować, aby poza osoby fotografowanej stała się „elementem” okładki, który „wychodzi” poza papier. Zdjęcia zostaną zaprezentowane na wystawie w naszej bibliotece.
Zapraszamy Was do obejrzenia sleeveface z książkami zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zorganizowanego przez pracowników biblioteki. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu sfotografowanej okładki zechcecie sięgnąć po książkę, niekoniecznie tę ze zdjęcia.
Za pomoc w wykonaniu zdjęć dziękujemy Zakładowi Fotograficznemu „Foton” .

Galeria Sleeveface

Nauczyciele Biblioteki Szkolnej