Bogu na chwałę, ludziom na ratunek

Dnia 30 maja 2018 roku, przed budynkiem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka połączona z upamiętnieniem stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Obchody rozpoczęto od złożenia meldunku Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej, po którym wciągnięto na maszt flagę narodową i odegrano hymn państwowy. Zaproszeni goście kierowali do strażaków słowa podziękowania za dotychczasową służbę i zaangażowanie w niesieniu pomocy potrzebującym. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie odznaczeń, medali i awansów na wyższe stopnie służbowe. Nasi strażacy otrzymali również dwa nowe pojazdy: ratowniczo – gaśniczy i ratownictwa technicznego.

W święcie wzięli udział uczniowie klasy I i II budowlanej. Współpraca z cieszącymi się autorytetem służbami pożarniczymi wspiera prowadzony w szkole proces wychowawczy.  Młodzież może czerpać wzorce z ludzi o ogromnym zaufaniu społecznym i odwadze, którzy na co dzień ratują ludzkie życie.

Na zakończenie uroczystości Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce st. bryg. Jarosław Wilga przekazał strażakom serdeczne podziękowania za codzienną profesjonalną służbę oraz pogratulował odznaczeń i awansów.