Bożonarodzeniowe dekoracje są jednym z elementów świąt. To one tworzą nastrój i wyjątkową atmosferę. Wiele ozdób świątecznych możemy wykonać samodzielnie. W dniu  19.12.2018 odbyły sie w naszej szkole warsztaty dla uczniów z tworzenia dekoracji bożonarodzeniowych. Chętni uczniowie pod okiem nauczycieli wykonywali stroiki do dekoracji stołu, domu, drzwi wejściowych oraz stajenkę betlejemską. Dekoracje świąteczne tworzą nastrój i atmosferę związaną z Bożym Narodzeniem. Najpopularniejszym kolorem dominującym podczas świąt jest czerwień. Barwa ta niezmiennie kojarzy się z Bożym Narodzeniem i podkreśla atmosferę tych świąt. Złoto to kolor, który związany jest z bożonarodzeniową tradycją i doskonale prezentuje się w aranżacji świątecznych wnętrz. Ponadto w dekoracjach świątecznych wciąż dominują: zieleń, biel, srebro oraz niebieski w odcieniu chabrowym. Modne są zarówno ozdoby świąteczne w stylu skandynawskim, które są  wykonane z materiałów naturalnych: drewna, gałęzi z igliwiem, szyszek, suszonych owoców, jak i tradycyjne bombki, ozdoby wykonane na szydełku, zabawki, pierniczki, świece itp. Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja, aby udekorować nasze mieszkanie i sprawić, że zagości w nich świąteczna atmosfera. Wszystkim, którzy wzięli udział w zajęciach serdecznie dziękujemy.

M. Orłowska i B. Łada.

FOTO RELACJA