Praca wykonana przez Mateusza Głębockiego zajęła II miejsce, natomiast prace Adriana, Magdaleny, Klaudii i Dominiki zostały wyróżnione.

         10 kwietnia 2018 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbył się Międzyinternacki Turniej Piłki Siatkowej. Rywalizowały drużyny ostrołęckich internatów: Internatu I LO, Internatu ZSZ Nr 1, Internatu ZSZ Nr 2 oraz Bursy Regionalnej. Gospodarzami po raz już szósty był Internat I LO w Ostrołęce.
Drużyna naszego Internatu zajęła I miejsce, tym samym powtórzyła ubiegłoroczny sukces.Internat ZSZ Nr 2 w rozgrywkach reprezentowali: Sebastian Bakuła, Kacper Banach, Hubert Gut, Sebastian Józwik, Kamil Mossakowski, Piotr Rychlicki, Adrian Samsel, Dawid Sędrowski, Szymon Zapert, Paweł Zera.

         17 kwietnia 2018 roku w Internacie odbyło się Uroczyste Pożegnanie Maturzystów. Spotkanie poświęcone było najstarszym mieszkańcom Internatu. Były wspomnienia, podziękowania, upominki i pamiątkowe zdjęcia. Uroczstość zakończyła się wspólną kolacją. W tym roku szkolnym mury Internatu opuściło 38 maturzystów, w czerwcu opuści 2 absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej i 1 gimnazjum.

Również w tym dniu odbył się mecz w piłkarzyki: Dyrektor szkoły kontra maturzyści. Zwycięzcami okazali się wychowankowie klas maturalnych.

         24 kwietnia 2018 roku był dniem otwartym w naszej szkole i internacie. Społeczność internatu otworzyła drzwi dla wszystkich gimnazjalistów, którzy chcieli go poznać .

         24 maja odbył się VI Międzyinternacki Turniej Piłki Nożnej, w którym udział wzięli wychowankowie internatów: I Lo, ZSZ Nr 1 i  Bursy Regionalnej. Nasza drużyna w składzie: Józwik Sebastian, Bakuła Sebastian, Sadowski Mateusz, Lubiak Tomasz, Formowicz Szymon, Prusinowski Bartosz, Rychlicki Piotr, zdobyła pierwsze miejsce. Po raz kolejny!

W tym samym dniu uczestniczyliśmy w „Rodzinnym dniu planszówek” w Kultowni. Przypomnieliśmy sobie zapomnianie już gry, poznaliśmy dotąd nieznane, a przy tym dobrze się bawiliśmy.

Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.”

         W marcu włączyliśmy się w pomoc na rzecz chorego brata naszej koleżanki  Dziękujemy wszystkim za okazaną życzliwość i empatię.

Przez cały rok zbieraliśmy również plastikowe korki, by wesprzeć małą Hanię w walcę z chorobą. W zbiórce nakrętek wygrała grupa I.

         Również podsumowano trwający przez cały rok szkolny konkurs czystości w internacie.

Wśród dziewcząt wygrały mieszkanki pokoju 51, czyli Klaudia Dąbkowska, Ola Grzegorczyk i Sylwia Wronowska.

Wśród chłopców zwyciężyli mieszkańcy pokoju 19, w składzie Maks Pawłowski, Radek Fijałkowski i Kacper Suchowiecki

Nagrodą jest  możliwość wyboru pokoju na następny rok szkolny.

Podziękowania skierowano do Sucheckiego Damiana i Daniela Topy za obsługę nagłośnienie podczas imprez w Internacie.

         Po dokonanym podsumowaniu był czas na wspólny posiłek przy ognisku, rozmowy i zabawę.

FOTO RELACJA