Ruszyła VII edycja Ogólnopolskiego Programu Dla Młodzieży „Mam Haka Na Raka”. „Mam Haka na Raka” jest programem, którego ideą jest zaangażowanie młodych ludzi do kształtowania postaw dorosłych Polaków. Młodzież prowadzi działania edukacyjne wśród społeczności lokalnej i zachęca do wykonywania badań profilaktycznych w kierunku wykrycia nowotworu.  Program trwa od 2007 roku, a każda edycja programu poświęcona jest innemu nowotworowi. Na przestrzeni sześciu lat zostały poruszone problemy takich raków, jak: piersi, szyjki macicy, prostaty, jelita grubego, płuc oraz nowotwór skóry - czerniak. Tegoroczna 7. edycja programu została poświęcona nowotworom układu chłonnego - chłoniakom.

Planujemy zorganizować wiele działań np.: zajęcia dla uczniów i rodziców, przygotowanie ulotek, „Marsz Hakowicza”, „Dni Hakowicza” i inne. Wszystko pod hasłem „Wyprzedź chłoniaka zanim da Ci kopniaka” oraz „Z chłoniakiem to nie żarty graj z nim w otwarte karty”.

Z naszej szkoły do udziału w programie zgłosiły się następujące osoby: Wiktoria Domurad, Kinga Łępicka, Paulina Domurad (lider) i Monika Żebrowska. Opiekunem zespołu jest p. Renata Florczak.