Uczniowie klas budowlanych o specjalności – bezpieczeństwo pożarowe brali udział w szkoleniu zorganizowanym na terenie Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Zajęcia prowadził  Pan Jarosław Sadłowski wraz z pracownikami Straży. Klasa 1B szkoliła się 04 czerwca 2019 r., natomiast klasa 2B  - 06 czerwca 2019 r. Pierwszaki zapoznali się z podstawowym sprzętem ratowniczym oraz gaśniczym, pokonali tor przeszkód w ekstremalnych warunkach oraz sprawdzili się w ćwiczeniach sprawnościowych. Pozostałe zajęcia, bardziej zaawansowane dotyczyły musztry pojedynczego strażaka, a także pododdziału. Zakończeniem bardzo upalnych spotkań było zaliczenie zwijania i rozwijania węża strażackiego oraz wesoła, mokra zabawa z wodą.