Dnia 19 listopada 2019 r. młodzież z internatu brała udział w uroczystości „Narodowi i Ojczyźnie”, organizowanej przez Społeczność Zespołu Szkół SIGiE im. Karola Adamieckiego w Ostrołęce. Uroczystość odbyła się w w kościele pw. św. Wojciecha w Ostrołęce. Zespół Szkół SIGiE już od 2004 roku jest organizatorem i realizatorem inicjatywy, jaką jest przyznawanie wyróżnienia „Narodowi i Ojczyźnie” - dla osób, które wybitnie zasłużyły się dla Polski. 

W tym roku wyróżnieniem został uhonorowany pilot kapitan Tadeusz Wrona, który rozgłos zdobył po udanym awaryjnym lądowaniu lotu PLL LOT 016. 1 listopada 2011 zmuszony awarią samolotu Boeing 767, wykonał manewr lądowania na pasie Lotniska Chopina w Warszawie bez wysuniętego podwozia. 7 listopada 2011 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Obchody zainaugurował koncert akordeonowy w wykonaniu Jakuba Sutkowskiego, ucznia Zespołu Szkół nr 1 im. Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej. Następnie zgromadzeni goście wysłuchali wiązanki melodii patriotycznych pt. "Opowiedz nam, moja Ojczyzno" oraz występu artystycznego przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół SIGiE im. Karola Adamieckiego w Ostrołęce.

Była to bardzo podniosła i wzruszająca uroczystość.

FOTO RELACJA