8 czerwca 2017 r. odbył się spływ kajakowy, wpisany na stałe na listę atrakcyjnych wycieczek organizowanych w naszej szkole. Około 4- o godzinną trasę, liczącą 15 kilometrów, piękną i urokliwą rzeką Krutynią, pokonała nasza młodzież wraz z opiekunami. Podziwiając otaczające piękno przyrody, relaksowaliśmy się po ciężkim roku nauki i pracy. Trasa była bardzo zróżnicowana: od wypłyconych odcinków, z krystalicznie czystą wodą , do utrudniających kłód drzew i pływających w ogromnej ilości turystów. Potęgowało to jednak emocje, a umiejętności pozwalały poradzić sobie w każdej sytuacji. Tradycyjne spotkania z łabędziami dodawały adrenaliny.

   Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali opiekunowie oraz ratownicy. Zdyscyplinowana, zintegrowana grupa, wykazująca się niesamowita sprawnością fizyczną, brnęła po rwącej wodzie jak błyskawica. Przypłynęliśmy w bardzo dobrym czasie, na przygotowane już ognisko i kiełbaski.

   Po drodze nie zabrakło oczywiście atrakcji, polewanie wodą, bez obawy o mokre ubrania i pozostałe rzeczy. Ciągłe promienie słoneczne rozpieszczały uczestników, więc niestraszne nam były na chwile przemoczone stroje. Nie zabrakło pamiątkowej sesji zdjęciowej i słodkiej niespodzianki.

   Mamy nadzieję, że dla niektórych była to nowa atrakcja, dla weteranów kolejna przygoda, która pozwoliła na chwilę oderwać się od rzeczywistości i zrelaksować w ciekawym, miejscu, wśród przyjaznych ludzi.

   Próbujcie swoich sił, podziwiajcie malownicze widoki i korzystajcie z takich wyjazdów. Organizatorzy:)

FOTO RELACJA