8 czerwca młodzież mieszkająca w Internacie zorganizowała ciekawe popołudnie dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z Kultowni. Spotkanie rozpoczęło się przy pomniku 5 Pułku Ułanów Zasławskich. W tym symbolicznym miejscu Pani Wiesława Gałka przybliżyła historię 5 Pułku, z czasów, kiedy ułani stacjonowali w Ostrołęce – Wojciechowicach. Następnie uczestnicy podzieleni zostali na 2 grupy: reprezentanci młodzieży, pod opieką Pani Ewy Mierzejewskiej i dzieci z Kultowni pod opieką Pani Małgorzaty Kołakowskiej otrzymali zadania do wykonania w ramach Gry Osiedlowej „Wojciechowice – wczoraj i dziś”.

   Po wykonaniu zadania wszyscy wrócili na ognisko nieopodal Internatu. Odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek w miłej atmosferze, którą zagwarantował swoją muzyką Pan Wojciech Dudkowski z „Drogi na Ostrołękę”.

   Wspólne ognisko mieszkańców Internatu z dziećmi z pobliskiej Kultowni było okazją do podsumowania współpracy w tym roku szkolnym. W grudniu młodzież z Internatu odwiedziła dzieci w Kultowni w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, by poczytać niezwykłe opowiadania z książeczki Roksany Wróbel-Jędrzejewskiej pt.: "Siedmiu wspaniałych". Następnie zaprosiliśmy sąsiadów z Kultowni do Internatu. Do takiej wizyty doszło w marcu. Dzieciaki zwiedziły Internat oraz poznały zasady jego funkcjonowania, co nieoczekiwanie okazało się dla dzieci największą atrakcją wyprawy.

   Po zwiedzaniu młodzież czytała bajkę, po wysłuchaniu której, wspólnie ułożona została opowieść na podstawie kapsli z rysunkami.

   Kolejny raz na spotkanie z książką zaprosiliśmy młodszych sąsiadów w kwietniu. Podczas spotkania czytana była książka biograficzna dla dzieci o Janie Pawle II. Mamy nadzieję na wspólne, dalsze działania po wakacjach.

FOTO RELACJA